Citizens Without Boundaries ve İsveç Konsolosluğu işbirliği ile Diyarbakır’da düzenlenen Sınır Tanımayan Buluşmalar programlarının ilk ikisi kapsamında sekiz söyleşi, bir film gösterimi ve bir sergi gerçekleştirildi. Türkiye’den ve İsveç’ten yazar, şair, akademisyenlerin katılımıyla çok dilli, çok kültürlü söyleşiler dizisi düzenlendi. Etkinliklerin ve mekanların çeşitliliği katılımın da çeşitliliğini beraberinde getirdi. Her kesimden izleyicinin katılımı interaktif bir tartışma ortamı yarattı. Zaman zaman sertleşen tartışmalar esnasında birbirinden çok farklı düşünen insanların diyalog kurabileceğinin görülmesi buluşmaların en önemli kazanımlarından oldu.
Sınır Tanımayan Buluşmalar I
Sınır Tanımayan Buluşmalar II
Diyarbakır Sanat Merkezi © 2023 / Tüm hakları saklıdır