DUYURULAR

KÜLTÜR İÇİN ALAN MİKRO-FİNANSMAN PROGRAMI

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulunuyor.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında 12 hafta sürecek bir roman atölyesi yapılıyor. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılacak olan atölyeye başvurmak için Atölye İletişim Formu'nu doldurarak 26 Şubat Pazartesi akşam 17.00'a kadar info@diyarbakirsanat.org adresine gönderebilirsiniz. Atölye ücretsizdir.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

KurdîLit Web Sitesi Diyarbakır’da sunuldu

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Tanıtım Toplantısı 29 Haziran 2016 Çarşamba günü Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirildi.

KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Web Sitesi Projesi 29 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 15:00’te, Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirilecek bir toplantı ile edebiyat ilgililerine sunuluyor.

Çatışma Bölgelerinde Çocuk Çalışmalarını Destekliyoruz

Anadolu Kültür ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD) çocukların çatışma ve şiddet ortamından etkilendiği yerleşim yerlerinde çocuklar ile yapılacak kültür sanat çalışmalarını desteklemek için küçük bir destek programı başlatıyor.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Yıl Sonu Klasik Müzik Konseri

"Borusan Oda Orkestrası"
28 Aralık 2003, Pazar - 18:00
Yer:
Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Borusan Oda Orkestrası Hakkında:
Borusan Oda Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın üyelerinden oluşmaktadır.

Sunulacak konserlerin programlarına göre, kadrosu 10-12 üyeden 25-30 sanatçıya kadar esnek bir yapıya sahip olan Oda Orkestrası'nın konserleri Tepebaşı'ndaki İtalyan Kültür Merkezi Salonu'nda yapılmaktadır.

Oda Orkestrasının yeniden yapılanarak faaliyete geçmesi ile Borusan Orkestraları 2000-2001 sezonunda İstanbul müzikseverlerine ayda iki kez, iki önemli sanat olayı sunmuş oldu: Lütfi Kırdar Büyük Salonu ile Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde yer alan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konserleri ve İtalyan Kültür Merkezi'nde sunulan Borusan Oda Orkestrası konserleri.

2000-2001 konser mevsimi boyunca her ay bir program sunan Oda Orkestrası konserlerini 2001 yılında konuk şefler; İngiltere'den Michael Nebe, Bulgaristan'dan Vasil Kazanciyev yönetti. Türk şeflerden Emre Aracı ve Alpaslan Ertüngealp ise 2001 yılı konserlerinin konuk şefleri oldu. Orkestra 2000 yılı Mart ayında Macaristan'da yer alan Budapeşte İlkbahar Festivali'ne katıldı. Ertüngealp yönetiminde sunulan bu konserlerde Stravinsky, Poulenc ve Cemal Reşit Rey'in eserleri seslendirildi. Alpaslan Ertüngealp'in yönettiği İstanbul'daki konserde

tiyatro sanatçısı Genco Erkal Stravinsky'in "Askerin Öyküsü" adlı eserini seslendirdi. Borusan Oda Orkestrası'nın Şef Emre Aracı yönetimindeki 29 Şubat'ta yapılan konserinde "Savaş ve Barış: Kırım 1853-56" başlığını taşıyan tematik bir konser gerçekleşti. Osmanlı İmparatorluğu'nun Rusya'ya karşı giriştiği bu talihsiz savaşın kısa hikayesi dönemin popüler müzik parçaları ile tekrar canlandırıldı.

PROGRAM

A.Vivaldi
Concerto Grosso
Op. 3 No 11 Re minör


• Allegro
• Largo e spiccato
• Allegro

A.Vivaldi
Dört Mevsim “İlkbahar"
Mi Majör


• Allegro
• Largo
• Allegro
Solist: Pelin Halkacı Akın

E. Elgar
Serenad
Op. 20 Mi minör


• Allegro piacevole
• Larghetto
• Allegreto

W. A. Mozart
Divertimento
Re majör
KV. 136


• Allegro
• Andante
• Presto

|