DUYURULAR

KÜLTÜR İÇİN ALAN MİKRO-FİNANSMAN PROGRAMI

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulunuyor.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında 12 hafta sürecek bir roman atölyesi yapılıyor. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılacak olan atölyeye başvurmak için Atölye İletişim Formu'nu doldurarak 26 Şubat Pazartesi akşam 17.00'a kadar info@diyarbakirsanat.org adresine gönderebilirsiniz. Atölye ücretsizdir.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

KurdîLit Web Sitesi Diyarbakır’da sunuldu

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Tanıtım Toplantısı 29 Haziran 2016 Çarşamba günü Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirildi.

KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Web Sitesi Projesi 29 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 15:00’te, Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirilecek bir toplantı ile edebiyat ilgililerine sunuluyor.

Çatışma Bölgelerinde Çocuk Çalışmalarını Destekliyoruz

Anadolu Kültür ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD) çocukların çatışma ve şiddet ortamından etkilendiği yerleşim yerlerinde çocuklar ile yapılacak kültür sanat çalışmalarını desteklemek için küçük bir destek programı başlatıyor.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Temel Fotoğrafçılık Üzerine

 

27 Ekim - 9 Aralık 2007

Eğitmen: Merthan Anık

Diyarbakırlı fotoğrafçı Merthan Anık, DSM’nin Ergani Belediyesi Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi işbirliği ile Ergani Belediyesi Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştireceği temel fotoğrafçılık üzerine bir atölye yapmak üzere Erganililerle biraraya geliyor.


Merthan Anık kimdir?

1975 Diyarbakır doğumlu. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi aldı. Fotoğrafa üniversite yıllarında başladı.Üniversite dönüşü Diyarbakır’da yoğun olarak ileri düzey fotoğraf eğitimini sürdürdü. “ Sokakta Çalışan Çocuklar” konulu fotoğraf projesinde yer aldı. Çektiği fotoğraflar Diyarbakır ve birçok ilde sergilendi. Fotoğraflardan ve çocukların yazılarından oluşan bir de albüm yayımlandı.
İstanbul Fotoğraf Vakfı’nın başlattığı “Fotoğrafçı Çocuk Atölyeleri”nde eğitmen olarak yer aldı. Atölyelerin Diyarbakır’daki yürütücüsü oldu. 2003 yılında iki arkadaşıyla birlikte DİFÇA (Diyarbakır Fotoğrafçı Çocuk Atölyeleri) ni kurdu. Atölye ürünleri Diyarbakır’ın ardından Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerini gezdi. Merthan Anık Diyarbakır’da yaşıyor, sosyal belgeseller üzerinde çalışıyor,foto röportajlar hazırlıyor, fotoğraf eğitmenliği yapıyor.

|