DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Tango

24 - 25 Haziran 2006

Dans, ders ve sohbetten oluşacak "Faysal Tekoğlu ile Tango Üzerine II" başlıklı programla ilgili detaylı bilgiyi DSM'den edinebilirsiniz.

Faysal Tekoğlu kimdir?
1966’da Diyarbakır’da doğan sanatçı, İzmir Turizm ve Folklor Derneği’nde başladığı halk dansları eğitimine İzmir Bornova Folklor Sanat Eğitim Derneği’nde halk dansları eğitmenliği yaparak ve folklorik eğitimlerini sürdürerek devam etti.1998-2000 yılları arasında AB Sanat Dans Okulu’nda Rus dansçılar Sacha Borzenko – Yuri Mezokh’tan tango eğitimi aldı. 2000-2002 yıllları arasında Pera Güzel Sanatlar Akademi’sinde Eduardo Aguirre (Arjantin) ve Ayşegül Betil’den dersler aldı. Ayşegül Betil ile sürdürdüğü atölye çalışmalarını, Kadıköy Gençlik Merkezi (KGM) ve Kadıköy Sağlık Dayanışma Vakfı’nda (KASDAV) Ayşegül Betil’in verdiği tango derslerinde yardımcı eğitmen olarak devam ettirdi.
Ulusal ve uluslararası alanda (İsviçre, Arjantin, Fransa, Almanya) çeşitli atölye çalışmalarına katılan sanatçı, grup ve özel ders çalışmaları yanında halen Beyoğlu 75.Yıl Çocuk Evi’nde tango dersleri vermektedir.

|