DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Süheyla Acar ile Senaryo Atölyesi


 

24-25 Mart 2007

Eğitmen: Süheyla Acar
Saat: 11.00-17.00

24-25 Mart tarihlerinde ilk aşaması gerçekleştirilecek olan senaryo atölyesinin ikincisi, daha sonra bildirilecek olan bir tarihte gerçekleştirilecek. Senaryo atölyelerinin ardından yapılması planlanan çekim ve kurgu atölyeleri sonucunda atölye katılımcıları tarafından kısa filmler üretilecek.

Süheyla Acar kimdir?

Liseyi bitirinceye kadar İstanbul'da yaşayan Süheyla Acar, 1978-83 yıllarında ODTÜ'de ekonomi öğrenimi gördü. Bu arada 81'de oğlu Güneş dünyaya geldi. İstanbul'a dönüp Boğaziçi Üniversitesi'nde master derslerini tamamlarken, 80'li yıllarda, içinde söylenmemiş çok söz biriktiği için yazmaya başladı. '88 yılında "Yıldönümü" adlı senaryosu Yunus Nadi, '89'da "Saçları Öyle Güzeldi ki..." adlı film öyküsü Abdi İpekçi mansiyon ödüllerine değer bulundu. Yine '89'da "Bir Çocuğa Masal" öyküsüyle aldığı Yunus Nadi ödülünün ardından Dostluk Hüznü Paylaşmaktır adlı öykü kitabı yayınlandı. Çeşitli sinema ve televizyon filmlerinin senaryolarını da yazan Süheyla Acar'ın, "Bütün Kapılar Kapalıydı" adlı çalışmasıyla Ankara ve Antalya film festivallerinden aldığı En İyi Senaryo ödülleri vardır. Bu arada '93'te "Ayrılıklardan Biri" adlı öyküsü İtalya'da Panta Politica adlı dergide yayınlandı. Senaryosunu yazdığı filmlerde yardımcı yönetmenlik de yapan Süheyla Acar, 94'te New York'a gitti ve orada kaldığı bir yıl boyunca NYU'da sinema dersleri aldı. On yılı aşkın bir sessizliğin ardından yine, içinde çok söz biriktiği için Yağmurun Yedi Yüzü'nü yazdı

 

 

Senaryo Atölyesi: İzzeddin Çalışlar

 

 

 

5–6 Mayıs 2007

Atölye: Senaryo Atölyesi
Eğitmen: İzzeddin Çalışlar
Saat: 11.00-17.00

İZZEDDİN ÇALIŞLAR

|