DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Seyahat Sanatı

17 Aralık 2005, Cmt

Söyleşi:
Seyahat Sanatı
Konuşmacı: Özcan Yurdalan
Saat: 16:00

"Hayat gibi tek kişiliktir yolculuklar. Esas yolda olduğun zaman hissedersiniz. Bir yere gittiğin vakit, sabah kaçta uyanacağına, ne yiyeceğine, gittiğin yerde ne kadar kalacağına kendin karar verebiliyorsan, bir seyyah olursun. Sürprizlere açıksındır. Dolayısıyla hem yolculuk sürecinde hem vardığın yerlerde neler yaşayacağına kendin karar verirsin. Ve de bu süreçte bildiğiniz duyu organlarınız değil, daha önce hiç kullanmadığınız duyu organlarınızı da kullanmaya başlarsınız. Biraz da hayvani bir edimdir." Özcan Yurdalan/Evrensel

 

Fotoğrafya

 

16 Ocak 2003, Cuma - 18:00
Konu:
Fotoğrafya
Konuşmacı: Selahattin Doğan

Selahattin Doğan'ın "Fotoğrafya, Fotoğrafın Tarihsel Gelişimi" konulu söyleşisinde, fotograf sanat mıdır, değil midir tartışmasına değinildi. Fotoğrafçının kendi fotoğraf geçmişinden de bahsedildiği söyleşiye yaklaşık 110 kişi katıldı.

|