DUYURULAR

KÜLTÜR İÇİN ALAN MİKRO-FİNANSMAN PROGRAMI

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulunuyor.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında 12 hafta sürecek bir roman atölyesi yapılıyor. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılacak olan atölyeye başvurmak için Atölye İletişim Formu'nu doldurarak 26 Şubat Pazartesi akşam 17.00'a kadar info@diyarbakirsanat.org adresine gönderebilirsiniz. Atölye ücretsizdir.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

KurdîLit Web Sitesi Diyarbakır’da sunuldu

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Tanıtım Toplantısı 29 Haziran 2016 Çarşamba günü Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirildi.

KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Web Sitesi Projesi 29 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 15:00’te, Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirilecek bir toplantı ile edebiyat ilgililerine sunuluyor.

Çatışma Bölgelerinde Çocuk Çalışmalarını Destekliyoruz

Anadolu Kültür ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD) çocukların çatışma ve şiddet ortamından etkilendiği yerleşim yerlerinde çocuklar ile yapılacak kültür sanat çalışmalarını desteklemek için küçük bir destek programı başlatıyor.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Sergi: Turabdin Süryanileri

16 Ocak - 28 Şubat 2010

 

Sergi:  Turabdin Süryanileri / Hüsamettin Bahçe

Yer: Diyarbakır Sanat Merkezi

 

Diyarbakır Sanat Merkezi, 2010 yılının ilk sergisini Hüsamettin Bahçe’nin “Turabdin Süryanileri” başlıklı fotoğraf sergisi ile gerçekleştirdi. Yaklaşık 200 kişi katıldığı serginin açılışına, fotoğraf çalışmalarına konu olan Süryani cemaatinin yanı sıra Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile çok sayıda kitle örgütü ve kültür sanat kurumu temsilcileri katıldı. Açılış öncesinde Şırnak Üniversitesi Din Felsefesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Nesim Doru ve Dicle Üniversitesi Antropoloji Bölüm Başkanı Abdurrahim Özmen’in konuşmacı olarak yer aldığı bir söyleşi gerçekleştirildi. “Turabdin Süryanileri Üzerine “ başlıklı söyleşide Süryanilerin tarihteki yerleri, gündelik ve geleneksel yaşamdaki yerleri üzerinde duruldu. Söyleşinin ardından gerçekleştirilen açılışta, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir Süryani cemaati ileri gelenleri ile sergiyi gezdi.

 

Hüsamettin Bahçe kimdir?

 

1974 Diyarbakır

2000 yılında İnönü Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

2003 yılından bu yana fotoropörtajlar üretiyor.

 

Kişisel Sergiler

 

2004 “Koçer” Diyarbakır Sanat Merkezi, Diyarbakır

2007 “Koçer” İstanbul

2007 “Koçer”Kars Sanat Merkezi, Kars

2008 “Êzîdî” Diyarbakır Sanat Merkezi, Diyarbakır

2008 “Êzîdî” Lalîş, Şengal, Federal Kürdistan Bölgesi

2009 “Êzîdî” Fototrek, İstanbul

 

|