DUYURULAR

KÜLTÜR İÇİN ALAN MİKRO-FİNANSMAN PROGRAMI

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulunuyor.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında 12 hafta sürecek bir roman atölyesi yapılıyor. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılacak olan atölyeye başvurmak için Atölye İletişim Formu'nu doldurarak 26 Şubat Pazartesi akşam 17.00'a kadar info@diyarbakirsanat.org adresine gönderebilirsiniz. Atölye ücretsizdir.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

KurdîLit Web Sitesi Diyarbakır’da sunuldu

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Tanıtım Toplantısı 29 Haziran 2016 Çarşamba günü Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirildi.

KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Web Sitesi Projesi 29 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 15:00’te, Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirilecek bir toplantı ile edebiyat ilgililerine sunuluyor.

Çatışma Bölgelerinde Çocuk Çalışmalarını Destekliyoruz

Anadolu Kültür ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD) çocukların çatışma ve şiddet ortamından etkilendiği yerleşim yerlerinde çocuklar ile yapılacak kültür sanat çalışmalarını desteklemek için küçük bir destek programı başlatıyor.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Roman Atölyesi

5–6–7 Ocak 2007

Eğitmen: Hüseyin Kıran
Saat: 11.00-17.00

Atölye Hakkında

Roman Atölyesi çalışmasının temel amacı, katılımcılara, kendi metinlerini üretirken yaratıcılıklarını daha iyi yansıtabilmelerini sağlamaktır. Çalışma, temel yazma teknikleri hakkında etkileşime dayalı bir yöntemle yürütülecektir.

—Kurmaca Metnin unsurlar¹
—Karakter Yaratma
—Zaman-Mekân-Atmosfer
—Anlatıcının Ses ve Bakma Açısı (Konumlanma)
—Hikâye ve Olay Örgüsü
—Betimleme ve Ayrıntılar
—Söylem ve Üslup

Hüseyin Kıran kimdir?

1965 Amasya doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. İst. Ün. Ed. Fak. Antropoloji Bölümü’nü politik nedenlerle yarıda bıraktı. Yine aynı nedenlerle 10 yıl çeşitli cezaevlerinde hapis yattı.
Yazı, öykü ve şiirleri İzlek, Defter, Kaçak Yayın, E Dergisi, Turuncutime gibi dergilerde yayımlandı. Halen çeşitli yayınevlerine redaktör, yardımcı editör ve serbest editör olarak çalışıyor. Metis Yayınları’ndan Madde Kara (Ocak 2004) adlı şiir kitabı ve Resul (Mayıs 2006) adlı bir romanı yayımlandı. Evli, iki kız çocuk babası. İstanbul’da yaşıyor.

|