DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Piyano Resitali: Natia Gaganidze

 

18 Ocak 2009, Pazar
Saat: 17.00

Piyanist Natia Gaganidze, Klasik Batı Müziği’nden önemli eserleri seslendireceği bir konserle Diyarbakır Sanat Merkezi’nde… Konserde Gaganidze’nin öğrencileri Eda Akkum, Rozerin Ataç ve Jasmin Shnaider de seslendirecekleri iki eserle Natia Gaganidze’ye eşlik ediyorlar.

Natia Gaganidze kimdir?

1968 Gürcistan, Tiflis doğumlu. 1974’te Tiflis Özel Müzik Okulu’nda piyano eğitimine başladı. 1985’de Rusya Moskova Konservatuvarı’nda devam ettiği müzik eğitimini Tiflis Konservatuvarı’nda tamamladı. 1980 yılından itibaren profesyonel piyano resitallerine başlayıp solo olarak ve orkestralarla birlikte sahne aldı. 1981’de Moskova Sovyet Union Müzik Yarışması’nda ikincilik ödülünü kazandı. 1984’te Budapeşte List Yarışması’nda ve aynı sene katıldığı Kafkasya müzik yarışmasında birincilik ödülü aldı. 1992’de İstanbul AKM’de resitaller verdi. 1997-2000 yılları arasında Almanya’da Robert Shuman Yüksek Müzik Okulu’nda yüksek lisans yaptı. Moskova’da Prf. Lev Naumov, Döseldorf’ta Prf. Roberto Szidoh ile çalıştı. Moskova Chaikoski Salonu, Duseldorf’ta Tonhale Salonu’nda çalıştı. İtalya’da Verdi Salonu’nda resitaller verdi.

|