DUYURULAR

MUHTEMEL GELECEKLER: Sanat, Kültür ve Siyaset Alanında Güncel Tartışmalar

Dünyanın karşı karşıya olduğu aciliyetler ve krizleri tarihten sanata, toplumsal kuramdan edebiyata birçok farklı alandan beslenerek tartışmaya açan çevrimiçi bir konuşma ve seminer programı.

3.Diyarbakır Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri 25 Eylül-31 Ekim arasında!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Diyarbakır Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri, Lîs Yayınları, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Wejêgeh AmedIDiyarbakır Edebiyat Evi işbirliğiyle ve Kültür için Alan desteğiyle çevrimiçi gerçekleşiyor.

3.Diyarbakır Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri Yola Çıkıyor!

Lîs Yayınları ve Diyarbakır Sanat Merkezi ortaklığıyla, ilk ikisi 2013 ve 2018 yıllarında gerçekleştirilen Diyarbakır Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri’nin üçüncüsü bu yıl Eylül-Ekim 2020 tarihlerinde düzenleniyor. Lîs Yayınları tarafından Şubat 2019’da kurulan Wêjegeh Amed|Diyarbakır Edebiyat Evi de bu yıl Edebiyat Günleri’nin düzenleyici ortakları arasında yer alıyor. Eylül-Ekim aylarında gerçekleşecek etkinliklerin hazırlık sürecine paralel olarak düzenlenen iki üretim atölyesinden ilki Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleşecek.

Kültür için Alan Yılsonu Etkinlikleri Diyarbakır’da İzleyicilerle Buluştu!

Yerel kültür ve sanat girişimlerine toplumun tüm kesimlerini kucaklayan kültürel karşılaşmalar ve yaratıcı üretimleri için olanak ve mekân sağlama amacıyla yola çıkan Kültür için Alan, bu amaçla 2018 boyunca Diyarbakır, İzmir ve Gaziantep’te edebiyat, müzik, fotoğraf, sinema, güncel sanat, tiyatro ve çocuk çalışmaları gibi birçok alanda kültür sanat aktörlerinin projelerini destekledi.

Kino 2018 ile Alman Filmleri Diyarbakır'daydı!

German Films ve Goethe-Institut, Başka Sinema, Kültür için Alan ve Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliği ile yakın dönem Alman sinemasının öne çıkan filmlerini, Kino 2018 programı ile 30 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında Diyarbakır’da seyircilerle buluşturdu.

Diyarbakır’da Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri Sona Erdi!

Lîs Yayınları ve Diyarbakır Sanat Merkezi’nin (DSM), ilkini 2013 yılında gerçekleştirdikleri Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri’nin ikincisi bu yıl 11-21 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlendi.

Kültür için Alan Etkinlikleri Diyarbakır'da Gerçekleşiyor!

Yerel kültür ve sanat girişimlerine toplumun tüm kesimlerini kucaklayan kültürel karşılaşmalar ve yaratıcı üretimleri için olanak ve mekân sağlama amacıyla yola çıkan Kültür için Alan, bu amaçla 2018 boyunca Diyarbakır, İzmir ve Gaziantep’te edebiyat, müzik, fotoğraf, sinema, güncel sanat, tiyatro ve çocuk çalışmaları gibi birçok alanda kültür sanat aktörlerinin projelerini destekledi.

Diyarbakır Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri 2018

Lîs Yayınları ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM), ilki 2013 yılında gerçekleştirilen Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri’nin ikincisine bu yıl 11-21 Ekim 2018 tarihlerinde ev sahipliği yapıyor.

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Pêşangeha BAK: Li Bajêr Binihêre, ji bo ku Tu Di Bîr Bînî û Bibêjî

Pêşangeha BAK: Li Bajêr Binihêre, ji bo ku Tu Di Bîr Bînî û Bibêjî

BAK: Li Bajêr Binihêre, ji bo ku Tu Di Bîr Bînî û Bibêjî projeyeke hevkariya çandî û berhemhênana hunerî ye, ya ku di sala 2013’an de bi beşdariya ciwanên ji çar bajarên Tirkiyeyê yên ji hev dûr hate pêkanîn. Ciwanên ji Batman, Çanakkale, Diyarbakır û İzmirê bi hev re xebitîn û çîrokên cihêreng ên li ser van bajaran bi riya projeyên filîm û wêneyan tomar kirin. Di pêşangeha BAK’ê de, ya ku encama xebateke hevbeş a salekê ye û ji 11 projeyan tê pê, xebatên filîm û wêneyan hene, yên ku bi riya cîgeh û dengan pêşniyarî me dikin ku em dubare berê xwe bidine bîra bajêr, bi riya çîrokên takekesî ranêzîkî babetên di bîra civakî de cî girtî bibin, ku bi taybetî berê xwe didine qada giştî û îroya bajaran. Dê pêşangeh di henga Rêbendan-Adara 2014’an de li İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Batman û Çanakkaleyê xwe bigihîne bîneran.

Pê lê kin ji bo teasera BAK'Ê

İstanbul

24 Rêbendan – 16 Reşemî 2014

Vebûn: 23 Rêbendan 2014 Pêncşem 18:30 

DEPO Tütün Deposu. Lüleci Hendek Caddesi. No.12 Tophane – İstanbul 

Diyarbakır

8 – 26 Reşemî 2014

Vebûn: 8 Reşem 2014 Şemî 15:00

Galeriya Hunerê ya Amedê ya Sümerparkê İstasyon Caddesi. Sümerpark Sosyal Yaşam Merkezi. Şehitlik – Diyarbakır

İzmir

22 Reşemî – 16 Adar 2014

Vebûn: 22 Reşemî 2014 Şemî 18:00

Navenda Çandê ya Fransız Cumhuriyet Bulvarı. No: 152 Alsancak – İzmir 

Batman

1 – 16 Adar 2014

Mala Ciwanan û Çandê ya Batmanê Sağlık Mahallesi. Komando Caddesi. Eski Tekel Binası. Batman 

Vebûn û Pêşandana Filîman: 28 Reşemî 2014 Înê 19:00

Hola Sînemayê ya Yılmaz Güney Turgut Özal Bulvarı. No: 262 Batman

Çanakkale

MAHAL  Fevzipaşa Mahallesi. Çay Kenarı Sokak.No:159 Çanakkale

22 Adar – 13 Nîsan 2014

Vebûn: 22 Adar 2014 Şemî 17:00

bak@anadolukultur.org

www.anadolukultur.org

www.diyarbakirsanat.org

www.depoistanbul.net

BAK facebook

|