DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Ondan Bundan - Karikatürist: Semih Poroy

Desenler, çizgi roman parçaları ve bazı portrelerin de yer alacağı sergide karikatürlerin yanısıra "Harbi" adlı bant karikatürden örnekler de yer alacak.

 

Sergide basın çizerliğinin bir sonucu olarak, yapılan farklı türden işlerin birkaç örnekle birarada sununması amaçlanıyor. Semih Poroy'un Ondan Bundan adlı sergisinde yer alacak çalışmaların, renkli çizgi öyküler dışında kalan bölümü Cumhuriyet gazetesinde yıllar içinde yayınlanmıştır.

 

Semih Poroy

1954 yılında doğdu. İlk karikatürleri 1975 yılında Akbaba dergisinde yayınlandı. 1980'li yılların başlarında Milliyet Çocuk dergisinde çalıştı; çocuklara seslenen resimler, karikatürler çizdi. Sonraki yıllarda çeşitli çocuk dergileri için çizgi romanlar hazırladı. Şimdi çalışmakta olduğu Cumhuriyet gazetesinde ilk çizgileri 1977'de yer almaya başladı. Bu gazeteye ve eklerine karikatür, çizgi öykü, portre karikatür ve desenler hazırladı. 1989'dan bu yana günlük bant karikatürü "Harbi" yi de çiziyor. 

Karikatür üzerine birçok yazısı yayınlandı. Sayısız kitap kapağı ve kitap resimleme çalışması yaptı. Karikatürcüler Derneği yönetim kurullarında görev aldı; 1984-85 döneminde başkanlık yaptı. "Portreler", "Meyhane Peçeteleri", "Gölgenizi Kullanabilir miyim?" adlı üç kitabı var.

|