DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Müzik Atölyesi

 

 

 

15-16 Aralık 2008

Eğitmen: Hakan Vreskala

Diyarbakır Sanat Merkezi, İsveç’te çalışmalarını gerçekleştiren ve uluslararası etkinlikler düzenleyen Intercult işbirliği ile Dicle Üniversitesi Konservatuvarı’nda bir müzik atölyesi gerçekleştiriyor. Konservatuvar öğrencilerinin katılımda bulunduğu atölyeyi İsveç’te çalışmalarını sürdüren Hakan Vreskala yapıyor. "Kendi müziğini kendin yap" temalı atölye kapsamında katılımcılara kendi teorik ve uygulamalı dersler veriliyor.

Hakan Vreskala kimdir?

7 yıldır İsveç’te yaşıyor. Stockholm Kraliyet Akademisi’ndeki Dünya Müzigi Enstitüsü’nde müzisyenlik egitimi aldı. 7 yil icinde Mikis Theodorakis, Şiwan Perwer, Sebahat Akkiraz , Ferrus Mustafov , Lars Demian, Aida Nadeem, Natasha Atlas ve daha baska bircok muzisyenle dunya muzigi projelerinde turneler yaptı. Türkiye’de en son NORRDA-INFINITE FACE projesini yaptı. İsveç’te ise en son EFKAR ENSEMBLE-BACK TO ANATOLIA projesinde yer aldı.

|