DUYURULAR

Diyarbakır Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri 2018

Lîs Yayınları ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM), ilki 2013 yılında gerçekleştirilen Karşılaştırmalı Edebiyat Günleri’nin ikincisine bu yıl 11-21 Ekim 2018 tarihlerinde ev sahipliği yapıyor.

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Mimarlık Kentleşmenin Neresinde?

  

 

23 Ekim 2004, Cmt

Panel:
Mimarlık Kentleşmenin Neresinde?
Yönetici: İhsan Bilgin
Katılanlar: Ahmet Cengiz, Şeyhmus Diken, Zülküf Güneli, Nevzat Sayın, Mustafa Sinemillioğlu
Yer: Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu
Saat: 14:00

Arkitera Platform 2002 yılından itibaren devam eden, belirlenen temaların konunun uzmanlarınca tartışıldığı toplantılar serisidir. Tema fiziksel ortamda tartışılmadan önce bir ay boyunca Arkitera Forum’da tartışılmaktadır.

Arkitera Platform toplantılarında 2003 yılı sonu itibariyle, “Değişenler-Değişmeyenler”, “Daha Kaliteli Bir Fiziksel Çevre” ve “Sorunlar” olarak belirlenen 3 ana tema altında 14 buluşma gerçekleşmiştir. Toplantılara 50 panelist konuk olmuş ve binlerce izleyici katılmıştır.

2004- 2005 yılında gerçekleşecek Arkitera Platform toplantılarında önemli bir değişiklik olacaktır. İki yıldır İstanbul’da devam eden buluşmalar “Mimarlık Kentleşmenin Neresinde” temasıyla İstanbul dışına taşınmaktadır. Kentin mimarisinin, geçmişi, bugünü ve geleceğiyle ele alınacağı toplantılarda Arkitera Mimarlık Merkezi, İstanbul dışındaki mimarlık camiası ile kent üzerine çalışmaları olan farklı mesleklerden uzmanları buluştururak bilgi alışverişini daha geniş coğrafyalara yaymayı planlamaktadır.

Bu çerçevede Eylül 2004 - Mayıs 2005 tarihleri arasında dörder haftalık aralarla 9 kente gidelecektir. Bu kentler sırasıyla: Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Adana, Bursa, Eskişehir, İzmir, Ankara ve İstanbul.

Arkitera Platform ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek, daha önce gerçekleşen toplantılar hakkında detaylı bilgi almak ve gelişmeleri izlemek için www.arkitera.com/platform/ web adresini kullanabilir, ya da Arkitera ana sayfasında yer alan haber bülteni üyeliği kutucuğunu kullanarak Arkitera Haber Bülteni’ne üye olabilirsiniz.

Panel, Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir

  

 

 

Panel: 70 Kuşağından 90 Kuşağına İki Toplum, İki Edebiyat Sancısı

 

3 Aralık 2004, Cuma
Konuşmacılar:
Süheyla Acar – Nuri Fırat
Saat: 14:00

Sanatçılar

SUHEYLA ACAR

 

 

Panel: Bu Ükede Kaç Edebiyat Var?

 

2 Aralık 2004, Perş
Konuşmacılar:
Gökhan Cengizhan - Hayri K. Yetik
Saat: 16:00

|