DUYURULAR

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

KurdîLit Web Sitesi Diyarbakır’da sunuldu

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Tanıtım Toplantısı 29 Haziran 2016 Çarşamba günü Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirildi.

KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Web Sitesi Projesi 29 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 15:00’te, Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirilecek bir toplantı ile edebiyat ilgililerine sunuluyor.

Çatışma Bölgelerinde Çocuk Çalışmalarını Destekliyoruz

Anadolu Kültür ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD) çocukların çatışma ve şiddet ortamından etkilendiği yerleşim yerlerinde çocuklar ile yapılacak kültür sanat çalışmalarını desteklemek için küçük bir destek programı başlatıyor.

Hatırlamak Ve Anlatmak İçin Şehre BAK 2016 Sergisi Amed Sanat Galerisi'nde!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK projesinin 2016 Diyarbakır sergisi 16 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında Amed Sanat Galerisi’nde izleyicilerle buluşuyor.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK Sergisi İstanbul DEPO'da

Türkiye’nin doğusu ve batısından 10 şehirden 24 gencin katılımı ile hayata geçirilen Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK projesinin İstanbul sergisi, 4 Mart 2016 tarihinde DEPO’da açılıyor. 6 video ve 5 fotoğraf çalışmasından oluşan sergi 10 Nisan’a kadar görülebilecek.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Konser: Rolf Zielke(Piyano), Mustafa Boztüy Duo(Perküsyon)

6 Mayıs 2009, Çarşamba

Saat: 18.00
Yer: Diyarbakır Sanat Merkezi

"Yollarda... Avrupa Kültür Haftası Etkinlikleri" projesi kapsamında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen konserin ardından Mustafa Boztüy Duo ve Rolf Zielke caz ve oryantal müziği buluşturdukları konserle bir kez daha Diyarbakır Sanat Merkezi'nde dinleyicilerle biraraya geldiler.

 

Konser: Rolf Zielke(Piyano), Mustafa Boztüy Duo (Perküsyon)

 

 

5 Mayıs 2009, Salı

Konser: Rolf Zielke(Piyano), Mustafa Boztüy Duo(Perküsyon)
Saat: 19.30
Yer: Devlet Tiyatrosu

Goethe Enstitüsü'nün "Yollarda... Avrupa Kültür Haftası Etkinlikleri" projesi kapsamında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen konserde Mustafa Boztüy Duo ve Rolf Zielke caz ve oryantal müziği buluşturdukları bir konserle dinleyicilere oldukça etkileyici bir konser verdiler.

Rolf Zielke ve Mustafa Boztüy Duo, 25 yıl "Shesh ", "Blow Up" gibi pek çok toplulukta birlikte çalıştıktan sonra bir kaç yıldır artık ikili olarak çalan sıradışı iki müzisyen. İkilinin müziğinde caz ve oryantal müzik son derece doğal bir şekilde buluşuyor; bu müzik dinleyiciyi şaşırtan güzellikte , beklenmedik seslerden oluşan bir dünyaya taşıyor. Zielke ve Boztüy'ün müziğini yaşatan şey yaratıcı birliktelikleri. Piyano ve perküsyon ile nefes kesen ve caz klişelerinin sınırlarını zorlayan bir müzikallik bütünsellik taşıyor.

|