DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Kafkasların Genç Gözleri II

6 - 22 Ekim 2006

 

Yer: Diyarbakır Sanat Merkezi

 

   

Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Türkiye’den 4 genç fotoğrafçının kendi ülkelerinden çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi Diyarbakır Sanat Merkezi’nde…

 

Sergi Anadolu Kültür’ün Kafkas Kültürel İşbirliği çalışmaları kapsamında 2005 Ağustosu'nda Kars’ta başlayan çalışmalarının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Türkiye’den genç fotoğrafçılarla 2005 Eylül ayında Kars Kafkas Kültürleri Festivali kapsamında Özcan Yurdalan yönetiminde bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Aynı dönemde fotoğraçıların önceki çalışmalarından oluşan Kafkasların Genç Gözleri I adlı fotoğraf sergisi de açıldı.

 

Fotoğrafçılar Kars’ta düzenlenen atölye sonucunda belirledikleri konularda kendi ülkelerinde fotoğraf çalışmaları yaptılar. Kafkasların Genç Gözleri II adlı sergi bu çalışmalara katılmış 4 genç fotoğrafçının işlerinden oluşuyor. Sergi ilk olarak Kars Kafkas Kültürleri Festivali kapsamında Kars’ta Mazlumağa Hamamı’nda sergilendi.

 

Atölye yürütücüsü:

Özcan Yurdalan

 

Fotoğrafçılar:

Anna Khovshun / Azerbaycan

Khatia Jijeishvili / Gürcistan

Karen “Emka” Mirzoyan / Ermenistan

Mehmet Kaçmaz / Türkiye

|