DUYURULAR

Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) işbirliğiyle, Hollanda Konsolosluğu İstanbul’un desteğiyle, Diyarbakır’da Fotoğraf ve Gençlik projesi Ekim 2017-Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

sehrebak.org Yeni Çağrılar ve Yazılarla Yayına Devam Ediyor

sehrebak.org yeni çağrılarıyla şehirlerden fotoğraf ve video hikâyelerinin paylaşım alanı olmak üzere yola çıktı.

Kültür için Alan Mikro-Finansman Programı

Kültür İçin Alan* Konsorsiyumu 2018 yılında İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek kültür ve sanat projeleri için bir başvuru çağrısında bulundu.

Kemal Varol ile Roman Atölyesi

Kemal Varol ile Mart-Mayıs 2018 arasında süren bir roman atölyesi yapıldı. Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle yapılan ücretsiz atölyede roman yazma teknikleri ve bir roman taslağı üzerine çalışıldı.

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

Belgesel Film Gösterimi:İşkenceye Tolerans

Belgesel Film Gösterimi:İşkenceye Tolerans

15 Kasım 2008, Cumartesi

 

Saat:19.30

Yer:DSM

 

"İşkenceye Tolerans" Belgeseline İzmir Festivali'nden Ödül

 

Türkiye İnsan Hakları Vakfı'nın (TİHV) işkenceyle mücadele eden hak savunucularına, işkence yapılan kişilere yer verdiği "İşkenceye Tolerans" belgeseli, 9. İzmir Uluslararası Kısa Film Festivali'nde en iyi belgesel seçildi.

 

Festival jürisi, Armağan Pekkaya ve Umut Kol'un yönettiği belgeselin etkili sinema diliyle ön plana çıktığını belirtti.

 

TİHV, belgeselin galasını 26 Haziran'da Birleşmiş Milletler İşkence Görenlerle Dayanışma Günü’nde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirmiş, filmi bütün dünyada işkence gören milyonlarca insana adadığını duyurmuştu.

 

Belgeselde avukatlar Nalan Erkem, Muammer Öz, hekimler Veli Lök, Türkcan Baykal, Şebnem Korur Fincancı, TİHV Başkanı Yavuz Önen ve öğretmen Enver Karagöz gibi uzmanlar, insan hakları savunucuları ve işkence görenler yer alıyor.

 

"İşkenceye Tolerans" bu yıl 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 20. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali, 13. Boston Film Festivali, 29. İFSAK Yarışması, ODTÜ Kısa Film Günleri gibi ulusal ve uluslararası birçok festivalde finalist oldu ve gösterildi.

 

Kaynak: Bianet/ İnsan Hakları

|