DUYURULAR

Kino 2017: Alman Filmleri Diyarbakır'da!

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2017 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle 21-24 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

5.Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri gerçekleşti

Diyarbakır Uluslararası Fotoğraf Günleri, bu yıl 7-22-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017 programı başlıyor!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, yeni şehirleri ve yepyeni programı ile üçüncü dönemine başlıyor!

Kino 2016: Alman Filmleri Diyarbakır'daydı

Goethe-Institut ve German Films'in birlikte düzenlediği Kino 2016 film programının Diyarbakır ayağı, Diyarbakır Sanat Merkezi işbirliğiyle 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

KurdîLit Web Sitesi Açıldı

Diyarbakır Sanat Merkezi, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığıyla hayata geçirilen KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı web sitesi 17 Ağustos 2016 itibarıyla erişime açıldı.

KurdîLit Web Sitesi Diyarbakır’da sunuldu

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Tanıtım Toplantısı 29 Haziran 2016 Çarşamba günü Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirildi.

KurdîLit: Türkiye'de Kürtçe Edebiyat ve Yayıncılık Ağı

Diyarbakır Sanat Merkezi’nin, Lîs Yayınları ve Literature Across Frontiers ortaklığı ile yürüttüğü KurdîLit Web Sitesi Projesi 29 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 15:00’te, Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda gerçekleştirilecek bir toplantı ile edebiyat ilgililerine sunuluyor.

Çatışma Bölgelerinde Çocuk Çalışmalarını Destekliyoruz

Anadolu Kültür ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği (SKYGD) çocukların çatışma ve şiddet ortamından etkilendiği yerleşim yerlerinde çocuklar ile yapılacak kültür sanat çalışmalarını desteklemek için küçük bir destek programı başlatıyor.

Hatırlamak Ve Anlatmak İçin Şehre BAK 2016 Sergisi Amed Sanat Galerisi'nde!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK projesinin 2016 Diyarbakır sergisi 16 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında Amed Sanat Galerisi’nde izleyicilerle buluşuyor.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK Sergisi İstanbul DEPO'da

Türkiye’nin doğusu ve batısından 10 şehirden 24 gencin katılımı ile hayata geçirilen Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK projesinin İstanbul sergisi, 4 Mart 2016 tarihinde DEPO’da açılıyor. 6 video ve 5 fotoğraf çalışmasından oluşan sergi 10 Nisan’a kadar görülebilecek.

Duyuru Listesi

Etkinlik duyuruları ve yeni projelerden haberdar olmak için mail listesine üye olun

23. Günümüz Sanatçıları Sergisi

25 Eylül - 3 Ekim 2004

Yer: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Konukevi

Küratörler: Eyal Danon, Anton Lederer, Başak Şenova

 

 Resim ve Heykel Müzeleri Derneği’nin “23.Günümüz Sanatçıları Sergisi”, İstanbul’dan sonra Diyarbakır’da hayat buluyor.

 

Küratörlüğünü Eyal Danon, Anton Lederer ve Başak Şenova’nın yaptığı sergi, yenilikçi ve alternatif yöntemlerle çalışıp, farklı duruş ve yaklaşımlarla iş üreten; bu işlerle iletişim, küreselleşme ve etkileşime dair sorular/sorgular yönelten genç sanatçıları biraraya getiriyor.

 

Sanatçılar: Ahmet Albayrak, Bengisu Bayrak, Evrensel Belgin, Fatma Çiftçi, Serap Doğan, Simge Göksoy, Z. Zeren Göktan, Berat Işık, İlke İlter, Berna İpek, Ali Ekber Kumtepe, Ceren Oykut Lebriz Rona, Sali Saliji, Batur Sönmez, Özlem Sulak, Can Türkinan ve Pınar Yoldaş

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Konukevi’nde 24.09.2004 – 3.10.2004 tarihleri arasında görülebilir.

 

Sergi açılışını takiben, 24.09.2004, saat 14:00’de Diyarbakır Sanat Merkezi'nde serginin küratörleriyle sanatçıları biraraya gelerek sergi ve süreçleri üzerine bir söyleşi yapacaklar.

 

Sergi, Anadolu Kültür / DSM (Diyarbakır Sanat Merkezi), Akbank Kültür ve Sanat Merkezi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Yeditepe Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleşmektedir.

|